Zmiana danych

Zmiana danych tabeli przestawnej

Korzystając z  tabeli przestawnych w Microsoft Excel, z wyjątkiem typowych operacji mających związek z przygotowaniem oraz aparycją danych, program udostępnia też narzędzia mające związek ze zmienieniem danych źródłowych, zmianą położenia tabel przestawnych, natomiast w przypadku braku stosowania do ich usunięcia. W tym miejscu odnajdziesz wiadomości, które przedstawiają każde zagadnienia z nimi mające związek.

 Uaktulanienie wewnętrznych danych źródłowych w tabeli przestawnej

Podczas tworzenia tabeli przestawnej użytkownik zmuszony został do wyselekcjonowania danych źródłowych, na podstawie których tabela przestawna zostanie utworzona. Stworzenie tabeli przestawnej nie uniemożliwia dalszej odmiany zawartości źródłowych, możesz zwiększyć szerokość, aby na przykład przyłączyć więcej wierszy danych. Ażeby zmodyfikować wewnętrzne następujące źródłowe:

a. Wskaż tabele przestawną lub jedną z komórek w tym obszarze również przejdź do grupy Dane w zakładce Opcje oraz ze spisu rozwijanego kliknij na Zmień źródło danych.

b. W oknie wpisz nowy obszar danych na podstawie, którego powstanie nowa tabela przestawna.

 Nie Zapomnij!

W przypadku znaczącej zamiany treści źródłowych jak na przykład. dodanie lub usunięcie kolumn arkusza, korzystniejszym rozwiązaniem jest utworzenie kolejnej tabeli przestawnej.

 Uaktulanienie zewnętrznych danych źródłowych w tabeli przestawnej

Jeżeli tabela przestawna oparta jest na źródle zewnętrznym, natomiast jego lokalizacja pozostała przemieniona jako np. nazwa bazy danych SQL Server została ta sama, zaś podstawy zawartości przeniesione były do innego rozkładu sieciowego lub baza treści oprogramowania Access została przeniesiona na inny serwer, program daje możliwość zmianę dotychczasowego połączenia. By zmienić zewnętrzne dane źródłowe:

a. Zaznacz tabele przestawną bądź jedną komórkę Excela w podanej tabeli a także przejdź do grupy Dane w zakładce Opcje oraz z zestawienia rozwijanej przejdź do Zmień źródła danych.

b. W oknie, które się pokaże naciśnij Wybierz połączenie .

c. Sprawdź, czy w polu Pokaż zaznaczona pozostała opcja Wszystkie połączenia lub wybierz z listy kategorię, z którą potrzebujesz nawiązać połączenie.

d. W sytuacji, kiedy na liście nie ma nowej lokalizacji rozwiń funkcje Wyszukaj połączenie, potem w nowym oknie Wybieranie źródła danych, wyszukaj ciekawe źródło danych, z którym chciałbyś nawiązać połączenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *