Po co stosujemy tabelę przestawną? Część II

Jak wspomniano w części I tabele przestawne  mogą być wykorzystywane we wszelakich celach. Wpis ten będzie kontynuacją poprzedniego. Po Analizie, Agregacji, Podsumowanie i Rekonfiguracji kolejnymi opcjami tabel przestawnych są:

Filtrowanie i segregacja
Narzędzia zawarte w opcjach tabeli przestawnej umożliwiają filtrować i segregować tabelę, żeby przedstawić czytelnie zawarte w niej informacje.

Porównywanie danych

W tabeli przestawnej można w łatwy sposób porównywać dane ze sobą. Narzędzie te umożliwia obliczanie ich w różnicy/stosunku do siebie i wykorzystaniu innych sposobów porównywania.

Przeglądanie i sprawdzanie poprawności danych

Dzięki agregacji podsumowania danych można w tabelach przestawnych łatwo przeglądać wszelakie dane dzięki uszczupleniu wierszy w porównaniu do tabel źródłowych. Dodatkowo narzędzia pomaga sprawdzić czy w danych ze źródła nie ma żadnych błędów.

Tworzenie raportów i wykresów

Tabele przestawne tworzą raporty oraz wykresy które prezentują wyniki. Podsumowana forma przedstawia najważniejsze informacje bez zbędnego przesiedlania informacji do arkuszy albo komórek. Tabela przestawna może stać się raportem. Dzięki wykresom przestawnym możemy jeszcze w łatwiejszy sposób zaprezentować dane niż przy pomocy standardowych narzędzi służących do tworzenia wykresów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *