Wskazówki typu danych

Właściwy typ danych w kolumnie

Nie zapomnij upewnić się, iż dane w tabeli źródłowej ukazują oczekiwany przez Ciebie typ, czyli wartości liczbowe, teksty, daty. Zdarzyć się może, iż kwoty zapisane widać w formacie tekstu, w wyniku czego nie mogą mieścić się potem w tabeli przestawnej dodane. Daty powinny być zapisane w formacie nierozpoznawalnym przez Microsoft Excel jako daty, w związku z czym zostaną potraktowane jak tekst. Oto dwie wskazówki:

  • Wskazówka 1 – Zdarza się, iż kiedy korzystasz z danych zewnętrznych, transport ich do programu Microsoft Excel doprowadza do tego, że element danych liczbowych ma inny typ danych niż liczbowy. Jeśli nie ma pewności czy w kolumnie z liczbami każde pozycje mają typ liczbowy a nie na przykład tekstowy, jest łatwa droga do sprawdzenia tego. Odnieś się do wartości kolumny także na pasku stanu, a zatem na pasku znajdującym się pod paskiem z wyborem całych arkuszy, rozwiń Licznik oraz Licznik wartośći liczbowych. Licznik sugeruje, ile pozycji jest w zakreślonym miejscu, a Licznik wartości liczbowych, ile wartości liczbowych program odnalazł w zaznaczonym obszarze. Jeśli dwie wartości przedstawiają takie same wyniki, masz pewność, iż wszystkie pozycje mają typ danych liczbowych.
  • Wskazówka 2 – W wypadku, gdy wiesz, że fragment treści w kolumnie z liczbami posiada rodzaj inny niż liczbowy jest niewolny sposób przemiany treści. Przemnóż całe pozycje podanej kolumny przez 1, wtenczas będziesz mieć pewność , że dane mają wariant liczbowy, a wyniki zostaną bez zmian.

Dowiedz się więcej na www.przestawnaexcel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *