Ustawienia pola wartości w tabeli przestawnej Excel

W Tabeli przestawnej wszystkie poniższe dane, które chciałbyś przedstawić wpisywane są zazwyczaj w sferze Wartości. Ze względu na rozbudowane tabele przestawne użytkownik dostaje sporo funkcji prezentacji treści. Do dokonania zmian wykorzystywane jest funkcjonalność Ustawienia pola wartości liczbowe. Sprawia Ci trudność tabela przestawna? Zajrzyj na calculatic blog.

Możliwości funkcji Ustawienia pola wartości

Podsumowanie wartości według dopuszcza użytkownikowi przeróbkę obliczeń wyświetlanych w tabeli przestawnej. Poniższe umiejscowione w konkretnym miejscu tabeli przestawnej, toteż wypełniające jakieś wymogi przykładowo

Weźemy na przykład wynagrodzenie w wieku powyżej 50 lat i pracujących tych w dziale sprzedaży może być zarówno sumowane jako suma wynagrodzeń; zliczanie, czyli ile jest osób w tym wieku w dziale sprzedaży; można wyciągnąć średnią (średnie wynagrodzenie); znaleźc maksymalną wartość czyli w tym wypadku te najwyzsze wynagrodzenie; analogicznie minimalna jako najniższe wynagrodzenie i wiele innych, bardzo przydatnych. Zaś opcja Licznik num. wyszukuje wartości które są liczbami.

Bardzo często używa się sumy oraz licznika. Pamiętaj! Jeśli dane to teksty to żadne z operacji matematycznych nie będzie mogło zostać wykonane. Jedyną możliwościa jest zliczanie. Domyślnie przy liczbach użyto obliczenia sumy zaś przy tekstach liczby.

Dodatkowo w tym oknie jest możliwość zmany nazwy pola. Wprowadź nazwę pocyzji w Nazwa niestandardowa. Funkcja ta nie zmieni niczego w tabeli źródłowej – służy to bardziej do lepszego zrozumienia tabeli przestawnej. Mimo wszystko nazwa źródłowa jest wciąż pamiętana pod pozycją Nazwa źródła.

Poznaj opcje tabeli przestawnych!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *