Po co stosujemy tabelę przestawną? Część I

W Zależności od charakteru wykonywanej pracy tabele przestawne mogą wykorzystywane być w różnych celach. Do rodzajów wykorzystania tabel przestawnych zaliczamy:

Analiza

Tabele przestawne mogą być wykorzystywane do wyjaśnienia ilości zawartości. Duża ilość symbolizuje, iż tabela zapisana w Microsoft Excel składa się z kilku kolumn arkusza a także wierszy w tabeli. Taka tabela przypomina te znajdujące się w bazach danych. Przez analizę należy rozumieć proces wyciągania wniosków na podstawie treści znajdujących się w arkuszu.

Agregacja

Za pośrednictwem zakresu przestawnych użytkownik ma możliwość połączyć różne grupy treści, zgodnie z własnymi preferencjami. W wyniku tego tabela składająca się z liczby danych które zostały przedstawione bardziej przejrzystą techniką w tabeli mieszczącej się w całości na ekranie monitora.

Podsumowanie

Z wykorzystaniem obszaru tabeli przestawnej, użytkownik w łatwy sposób może wykonać podsumowania zawartości zawartych w bazie danych w wybranej przez siebie formie. Możliwe jest obliczanie sumy liczby dla wybranych grup treści, zliczanie ilości wystąpień pewnych zapisów w bazie danych, obliczanie wskaźników statystycznych, czy szukanie największych oraz najmniejszych wartości w określonej zakładce treści.

Rekonfiguracja

Narzędzie to pozwala na błyskawiczną rekonfiguracje sposobu prezentowania treści, w celu w przeciągu więcej niż jednej sekund otrzymać kompletnie nową listę, zbudowaną na bazie tych samych treści, prezentujące pozostałe dane na ich temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *