Zmiana źródła tabeli przestawnej

Tabela przestawna jest bardzo elastycznym narzędziem, które łatwo dostosowuje się do modyfikacji (POZNAJ jej zastosowanie). Jedną z opcji, która to potwierdza, jest możliwość zmiany obszaru jej danych źródłowych.

Zmiana tabeli źródłowej

W jaki sposób zmienić źródło danych tabeli przestawnej? Postępuj według następujących czynności:

  1. Po kliknięciu w dowolną komórkę tabeli przestanej przejdź do zakładki Opcje i w grupie Dane wybierz Zmień źródło danych.
  2. W oknie, które się wyświetli, wpisz nowy zakres danych i zatwierdź wybór przyciskiem OK.

Zmiana zewnętrznego źródła danych

Istnieje także możliwość zmiany zewnętrznego źródła danych, czyli takiego, które korzysta np. z bazy danych programu SQL Server lub z bazy danych programu Access. W tym celu:

  1. Po kliknięciu w dowolną komórkę tabeli przestanej przejdź do zakładki Opcje i w grupie Dane wybierz Zmień źródło danych.
  2. W oknie, które się wyświetli, zaznacz opcję Użyj zewnętrznego źródła danych i kliknij przycisk Wybierz połączenie.

Otworzy się wtedy okno istniejących połączeń. W polu Pokaż wybierz opcję Wszystkie połączenia lub wybierz tylko interesujący cię typ połączeń.

Dowiedz się więcej na temat różnych opcji tabel przestawnych: www.test.wykresyexcel.pl/przestawnaexcel.pl/opcje-tabeli-przestawnej

Jeżeli w tym oknie brakuje interesującego cię połączenia, kliknij przycisk Wyszukaj więcej i w kolejnym oknie wskaż odpowiednie połączenie. Jeśli nadal nie znajdziesz pożądanego połączenia, wybierz opcję Nowe źródło i postępuj dalej zgodnie ze wskazaniami Kreatora połączenia. Na zakończenie potwierdź wybór źródła danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *