Filtrowanie danych w tabeli przestawnej

Dzięki tabelom przestawnym możliwe jest korzystanie z wielu dogodnych narzędzi. Jednym z nich jest możliwość filtrowania wybranego zakresu danych. W jego wyniku możesz dokonać analizy tylko pewnego wycinka dużego zakresu danych. Poznaj kilka skutecznych sposobów, dzięki którym przefiltrujesz dane w tabeli przestawnej (TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów dotyczących tabel przestawnych).

Ręczne filtrowanie

Dla etykiet wierszy i kolumn dostępna jest opcja filtrowania. Znajdziesz ją w opcjach nagłówka tych pól. Po naciśnięciu strzałki obok nagłówka pojawi się lista rozwijana, z której możesz wybrać elementy widoczne w tabeli przestawnej. Zatwierdź wybór klikając przycisk OK.

Filtr raportu

Jednym z dostępnych obszarów tabeli przestawnej jest Filtr raportu. Jak sama nazwa wskazuje, jego wykorzystanie umożliwia filtrowanie danych. Aby wstawić odpowiedni filtr, dodaj odpowiednie pola do tego obszaru tabeli. W tabeli przestawnej zostaną wyświetlone tylko te wartości, które wybierzesz w filtrze.

Fragmentator

Aby przefiltrować dane z wykorzystaniem narzędzia Fragmentator:

  1. Kliknij na dowolną komórkę w tabeli przestawnej i w zakładce Opcji narzędzi tabel przestawnych wybierz opcję Wstaw framentator
  2.  W oknie, które się pojawi, zaznacz pola, dla których chcesz utworzyć fragmentator i naciśnij OK.
  3.  Dla wybranych pól pojawi się fragmentator. Aby go zastosować, kliknij na nim elementy, które chcesz, by były widoczne w tabeli przestawnej.

Poznaj najczęściej popełniane błędy podczas pracy z tabelami przestawnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *